Zajímavosti

Ukrajinci věří v Boha a v to, že zlo ustoupí, říká ukrajinská zpěvačka

Zpěvák Martin Harich společně s ukrajinskou zpěvačkou Julií Skandjukovou mají novou píseň, která vznikla na podporu Ukrajiny. Zpěvačka tam má půlku rodiny, a tak se jí dění hodně dotýká. Oba byli úterními hosty pořadu TALK!

Julie žije v Česku od sedmi let. "Mám na Ukrajině tatínka, jeho ženu, nevlastního bratra, sestřenice a další příbuzné. Když to začalo, rozhodla jsem se, že pro ně pojedu osobně. Ale potom jsem usoudila, že to není dobrý nápad kvůli mojí dceři," popisuje Skandjuková. 

Podle ní je zbytek rodiny poměrně konzervativní a ani pryč ze země nechce. "Poslední informace, které mám od tatínka, je, že se schovávají ve sklepech. Můj tatínek rezignoval a už se tam ani nechce skrývat. Pokud to bude potřeba a v mých silách, tak udělám všechno pro to, abych svou rodinu dostala sem k nám," doplňuje zpěvačka. 

Související obsah

​Podle ní jsou hodně solidární i Ukrajinci k sobě navzájem. "Tátova žena je učitelka a spolu s ostatními učiteli celé pondělí vyvařovali a chystali konzervy pro vojáky. Udělali jich za den 2 539, přijede auto a oni jim to vše posílají do války," říká Skandjuková.

A jak to Ukrajinci podle zpěvačky zvládají? "Věří v Boha a v to, že to zlo ustoupí a bude poraženo. Vojáci jsou hrozně unavení. Ruští vojáci podle mě už také nechtějí válčit. Je to těžké pro obě strany," míní.

Společně s Martinem Harichem nazpívali píseň Milenci bôľu na podporu Ukrajiny. "Julka mě oslovila, že by si přála udělat píseň, která by se stala muzikantským posláním směrem na východ," popsal vznik písně podporující Ukrajinu Harich, on sám chtěl vyslat nějakou pozitivní energii, tak se Skandjukovou spojili síly.

"Relativně spontánně a rychle jsme dali dohromady tuto píseň, která je zhudebněnou básní vojenského hrdiny Karola Pajera," řekl Harich. Dvojice text z druhé světové války předělala tak, aby se hodil i k současné situaci. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Píše se na Deník.cz