Domácí

Při procházce na Liberecku ženu potrhala doga. Útočila na krk i hlavu

Při procházce na Liberecku ženu potrhala doga. Útočila na krk i hlavu
Ilustrační foto Zdroj: Getty Images

V hororový zážitek se pro 39letou ženu změnila nedělní procházka v Křižanech na Liberecku. Při venčení svého chrta ji na veřejné cestě napadla tibetská doga, která ji pokousala na mnoha částech těla. Útočila i na krk a hlavu. Podle ženy šel agresivní pes přímo po ní a chrta si nevšímal. Případ vyšetřuje policie.

V neděli odpoledne se v Křižanech vydala 39letá žena se svým chrtem na procházku. Šla po veřejné cestě a když míjela pozemek rodinného domu, na kterém majitel chová dvě tibetské dogy, jedna z nich se proti ní rozeběhla a napadla ji.

"Nejprve se pes ženě zakousl do lýtka, a když vlivem ostré bolesti upadla, pustil se do ní na zemi. Choval se k ní jako ke své kořisti a kousal ji po celém těle, kromě toho útočil i na její krk a hlavu. Tu si kryla rukama, proto má vážně poraněnou levou ruku, kterou si chránila obličej," popsala útok policejní mluvčí Ivana Baláková.

Související obsah

​Majitel se pokoušel dogu dostat pod kontrolu, podle napadené ženy se mu to ale dlouho nedařilo. Na místo posléze dorazila policie i záchranáři, kteří pacientku převezli do nemocnice, kde se podrobila rozsáhlému šití pod narkózou. Podle Balákové už je žena zpátky doma, kvůli zraněním je ale výrazně omezena na běžném životě.

"Policisté už zahájili úkony trestního řízení pro přečin ublížení na zdraví z nedbalosti. Na základě vyžádané lékařské zprávy pak rozhodnou, zda právní kvalifikaci případně zpřísní na těžké ublížení na zdraví z nedbalosti," uvedla Baláková. Policie zjišťuje mimo jiné i okolnosti, za kterých se pes dostal mimo ohrazený pozemek na veřejnou cestu.

"Je velké štěstí, že žena v ten den nevzala na procházku i svou osmiletou dcerku, která s ní obvykle jejich chrta venčí," konstatovala policejní mluvčí a dodala, že tibetská doga vůbec neútočila na chrta, ale rovnou na jeho majitelku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz