Zahraničí

Sergej s nikým nebojoval. Přesto kvůli ruské raketě přišel o dům a dceru

Žil se svou rodinou v poklidu a míru na okraji ukrajinského města Žitomir. Před pár dny se však Sergejův život obrátil naruby, když jeho dům zasáhla běloruská raketa. Přišel o svou dceru i domov.

Sergej, který žil se svou ženou a dcerou v domě na okraji města Žitomir, během ruského náletu přišel před pár dny ve vteřině o všechno. Raketa odpálená z Běloruska zasáhla jeho dům a jeho 29letá dcera zemřela v sutinách, on se svou ženou jako zázrakem přežili.

"Byly to celkem tři rakety. Dvě dopadly kousek dál, ta jedna zasáhla můj dům, zůstala tam má dcera," svěřil se. On sám nechápe, proč Rusové vypustili rakety na zalidněnou oblast. Útok navíc nepřežili další tři jeho sousedi.

Související obsah

Kráter, který zůstal po raketě, byl podle Sergeje osm metrů hluboký. Symbolicky ho s přáteli zasypává sutinami svého domu. Podle vojenského majora místní oblasti Serhije Suchomlyna raketa, která dům srovnala se zemí, vážila půl tuny.

Místní major nevyloučil, že by se podobné nálety mohly opakovat. Jen za středu poslaly výstražné sirény obyvatele Žitomiru do bezpečí krytů hned pětkrát.

luk,TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz