Další sporty

Další sportovní oběť války na Ukrajině. Při ostřelování zemřel mladý florbalista

Další sportovní oběť války na Ukrajině. Při ostřelování zemřel mladý florbalista
Smuteční svíčka - ilustrační obrázek Zdroj: Profimedia

Válka na Ukrajině stála život dalšího sportovce. Při ostřelování vyhasl život 18letého florbalisty Viktora Katančika, který hrál za jeden z nejlepších tamějších klubů Skala Melitopol. Mladý hráč podlehl zraněním poté, co vybuchla raketa nad jeho domem.

O smrti 18letého florbalisty informoval samotný klub. "Dnes přestalo bít srdce talentovaného odchovance našeho klubu, mladého a veselého občana Melitopolu Viktora Katančika. 25. února, během ruského raketového útoku na Melitopol, explodovala okupantova raketa nad jeho vlastním domem. Viktor dostal četné zásahy od úlomků rakety," stojí v prohlášení.

Lékaři se snažili Katančikův život zachránit, ale potřebovali ho převézt do nemocnice v Kyjevě. Vzhledem k ostrým bojům byl ale převoz velkým rizikem. "Melitopolští lékaři provedli akutní operaci, ale pro další zotavení Viktora bylo nutné převézt ho na neurochirurgii v hlavním městě, což se v podmínkách aktivního boje na frontě nezdálo možné," prohlásil klub.

Související obsah

​"Viktor je dnes pryč. Modlíme se za duše a srdce rodiny a blízkých. Na tuto válku nezapomeneme," píše se v závěru. Válka na Ukrajině už stála život také 19letého biatlonistu Jevhena Malyševa a fotbalistu Vitalije Sapyla.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události