Domácí

"Vypadni s tím kolem," křičeli strážníci na cyklistu. Je to nepřípustné, tvrdí Hřib

Nepříjemnou situaci s městskou policií ve čtvrtek dopoledne zažil cyklista na pražské magistrále. Strážníci mu tvrdili, že na kole se tam jezdit nesmí. Suverénní muž si však jejich jednání nenechal líbit a své rozhořčení spolu s videem incidentu zveřejnil na twitteru.

Strážníci městské policie zastavili na pražské magistrále cyklistu. Tvrdili mu, že se na kole po magistrále jezdit nesmí, což ale není pravda. Potvrdil to i primátor Prahy Zdeněk Hřib. Případ se stal ve čtvrtek dopoledne nedaleko autobusové zastávky Vyšehrad.

Podle městské policie zastavila hlídka cyklistu kvůli nebezpečné jízdě, kterou ohrožoval nejen sebe, ale i ostatní. "Cyklista sice jel v pravém jízdním pruhu, ale nikoliv při pravém okraji vozovky, jak mu ukládá zákon," uvedla mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová.

Související obsah

Rozhořčený cyklista nedlouho poté zveřejnil záznam incidentu, který natočil pomocí kamery připnuté na přilbě. Strážníci zřejmě zapomněli na zásady slušného chování, cyklistovi automaticky tykali, a nakonec mu měli hrozit vězením. 

Protože hovořil cyklista pouze anglicky, měli strážníci problém se s ním domluvit. Nabídli mu proto němčinu nebo ruštinu. Zdeňka Hřiba chování strážníků rozčílilo a na twitteru je ostře zkritizoval.

"Je zcela zřejmé, že chování našich strážníků nemá s profesionalitou nic společného. Je tedy namístě, abychom se za něj omluvili. Jednání hlídky ale není obrazem celé organizace. Oba strážníci budou řešeni v rámci pracovněprávního opatření," dodala Seifertová.

niká, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz