Zahraničí

Malé ukrajinské obce nezůstávají pozadu. Chtějí být připraveny na nejhorší

Ani malé ukrajinské obce nezůstávají s přípravami na horší časy pozadu. V jedné takové na okraji Hriváně shromažďují jídlo a další potřebné věci na místním úřadě. Její obyvatelé však stále věří, že válka skončí a oni se budou moci vrátit do normálního života.

Malá obec na okraji Hriváně ve Vynické oblasti na místním úřadě shromažďuje potřebné věci na nejhorší časy. Je to hlavně jídlo, oblečení, plenky a trvanlivé potraviny. To vše musí být připraveno, kdyby ruská armáda přišla okupovat jejich obec. Zatím jim "jen" nad hlavou létají odpálené rakety z ruské lodi v Černém moři.

Město se snaží vystačit s tím, co momentálně má. I když nejsou regály od shora dolů naplněny, hladem netrpí. "Maso sem vozí všichni dobrovolně, místní ženy ho pak zavařují do konzerv, dáme ho i našim vojákům," řekl místní úředník Vitalij.

Související obsah

Výuka je ve škole přerušena, děti se učí online a když nezní výstražné sirény signalizující nebezpečí náletu, hrají si venku. Faráři zase po celé Ukrajině mají napilno. Když nemohou sloužit v kostele, zasílají pozdravné dopisy věřícím a dodávají jim tím duchovní podporu. Místní tak neztrácí víru. Věří, že válka pomine a brzy se vrátí do normálního života.

luk,TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz