Domácí

Muž zkolaboval přímo na sjezdovce. Záchranářům se podařilo ho zachránit

Muž zkolaboval přímo na sjezdovce. Záchranářům se podařilo ho zachránit
Ilustrační foto Zdroj: TV Nova

Starší muž z Německa prodělal na sjezdovce na Klínovci infarkt. Ostatní lyžaři okamžitě zareagovali a zavolali horskou záchrannou službu a záchranáře. Těm se ho nakonec podařilo oživit.

V pátek na sjezdovce na Klínovci zkolaboval starší muž z Německa. Svědci ihned zavolali lékařskou pomoc, která na místě zjistila, že muž má infarkt.

"Po příjezdu jsme napojili pacienta na kyslík, nasadili automatizovaný externí defibrilátor a pokračovali v pokusech obnovit srdeční činnost, které započali přítomní lyžaři," sdělil člen Horské služby Krušné hory Robert Vlasatý.

Související obsah

Na místo dorazili i záchranáři. "Spolu se záchrannou službou jsme dál pokračovali asi 20 minut v resuscitaci. Poté si zdravotníci pacienta, který začal spontánně dýchat, převzali," dodal Vlasatý.

Kvůli vážnému stavu transportoval muže do plzeňské fakultní nemocnice vrtulník. "Podle našich dnešních informací je tam pacient stále hospitalizován, resuscitace byla úspěšná a přejeme pánovi brzké zotavení," dodal náčelník Horské služby Krušné hory Miroslav Račko.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz