Zahraničí

Válka se přesouvá i na západ Ukrajiny. U Lvova proběhlo první bombardování

Bomby dopadají už i na západ Ukrajiny a to také poblíž dosud válkou nezasaženého Lvova. Čtyři rakety ve čtvrtek ráno explodovaly nedaleko tamního letiště. Místní ale zůstávají v klidu.

Po prvním čtvrtečním útoku, je situace ve Lvově poměrně klidná. Přes noc ze čtvrtka na pátek nebyl ve městě hlášen ani jeden poplach a po dlouhé době se tak obyvatelé Lvova mohli vyspat. V pátek ale už městem zněly sirény hned dvakrát.

Lidé žijící ve městě ale zůstávají v klidu. A to i přesto, že ve čtvrtek ráno zasáhly rakety prostor poblíž lvovského letiště, které se nachází jen 7 kilometrů od samotného centra Lvova. Místní se v pátek věnovali především nákupům a také si užívali slunečný den.

Podle místních obyvatel je situace se zásobami lepší, než byla před pár týdny, kdy válka začala. "Na začátku války jsme neměli dostatek chleba, teď se dá ale koupit téměř všechno," řekla žena, která ve Lvově žije.

Související obsah

Město momentálně netrpí nedostatkem potravin, v řeznictvích jsou dokonce pulty plné masa. Za nákup běžných potravin tu místní v průměru utratí okolo 270 korun.

Ceny na čerpacích stanicích jsou ve městě o dost přívětivější než v České republice. Litr nafty lze nakoupit za zhruba 28 korun, litr benzínu ještě o 3 koruny levněji. Najednou lze však koupit maximálně 20 litrů.

Ve Lvově, stejně jako v jiných částech Ukrajiny, platí noční zákaz vycházení a je tam zakázáno prodávat alkohol. Městská doprava tam však nadále funguje.

luk, TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz