Zahraničí

Náročná noc ve Lvově. Tři hodiny jsme strávili v krytu, popsal reportér TV Nova

Přes Lvov, který se nachází nedaleko ukrajinsko-polských hranic, utekly už statisíce uprchlíků. Situaci ve městě popsal reportér TV Nova.

Noc z neděle na pondělí byla opět pro obyvatele Lvova náročná, a to především hned kvůli dvěma poplachům. "Poprvé nás sirény z postelí do sklepa vyhnaly okolo půl druhé a poté znovu krátce před šestou hodinou místního času. Dohromady jsme tak v noci strávili téměř tři hodiny v podzemním krytu, který má na výšku asi jen 150 centimetrů. Další poplach tady byl znovu asi před třemi hodinami," popsal situaci reportér TV Nova Marek Bruna.

Kolem jedné hodiny odpoledne tamního času však už na náměstí Svobody bylo znovu značné množství lidí. Hodně obyvatel bylo venku i po celý víkend, a to i přesto, že v pátek ráno čtyři rakety zasáhly nepoužívaný opravárenský závod letecké techniky poblíž letiště. To je z centra Lvova vzdálené zhruba jen sedm kilometrů. Od té doby ve městě sirény znějí zhruba dvakrát denně a téměř každou noc.

Související obsah

Obyvatelé Lvova si na současnou situaci už zvykli a jak prozradili štábu TV Nova, tak to jejich životy už nějak zásadně nemění. Situace je ve Lvově nadále poměrně klidná, nejvíce se toho odehrává na nádraží, kam denně přijíždí evakuační vlaky z východnějších částí Ukrajiny.

ls, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz