Zahraničí

Obyvatele Bratislavy vystrašily záhadné symboly. Připomínají značky ruské armády

Obyvatele Bratislavy vystrašily záhadné symboly. Připomínají značky ruské armády
Kříže v Bratislavě Zdroj: Polícia SR-Bratislavský kraj

V sobotu zachvátila mnoho obyvatel Bratislavy panika. Na zemi v bratislavské městské části Karlova Ves se totiž objevily záhadné znaky. Znervózňující na nich bylo především to, že se až nápadně podobaly symbolům, které mají na Ukrajině označovat cíle bombardování.

Podezřelé obrazce se objevily v Karlově Vsi v sobotu ráno. Mnoho občanů této městské části Bratislavy znejistily bílé kříže nakreslené po ulicích. Rázem se tak rozšířily obavy, že slovenské hlavní město čeká bombardování. Podobně se totiž značí cíle určené k bombardování na Ukrajině.

Záhadnými symboly se zabývala slovenská policie, která odhalila skutečný původ obrazců. Znaky totiž nepocházely od zahraničních agresorů ani neměly pomáhat dělostřelcům v orientaci. Účel bílých křížů byl zcela nevinný.

Související obsah

Kříže na cesty totiž namalovali stavitelé z nejmenované společnosti. "Zjistili jsme, že kříže na cestách namalovali pracovníci soukromé společnosti za účelem revitalizace a dostavby vědeckého areálu," uvedla na svém facebooku slovenská policie.

Přesným cílem symbolů bylo zpřesnění a synchronizace fotografií, podle kterých chtěla společnost vytvořit plán stavby. Kříže samotné byly nakresleny barvou ze spreje a do pár týdnů mají zmizet.

Související obsah

Celá příhoda nakonec skončila dohodou se stavitelskou firmou. "Policisté přišli do kontaktu se zástupci dodavatelské společnosti, která kříže nechala vyhotovit. Dospěli k vzájemné dohodě, že v případě vyhotovení dalších křížů bude do budoucna informovat policii," dodala policie ve svém příspěvku.

Na fotografie zlověstných křížů se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz