Krimi

Žena měla při převozu do nemocnice zaútočit na záchranáře. Hrozí jí vězení

Kopance, škrcení, opakované rány pěstí i výhrůžky smrtí. To vše podle policie zažili na Nový rok záchranáři, kteří na Náchodsku pomáhali 34leté opilé ženě. Policie ji obvinila ze tří trestných činů. Hrozí jí až pět let vězení.

"Pro dobrotu, na žebrotu." České rčení by se dalo velmi dobře aplikovat na situaci, které při jednom z výjezdů na Nový rok čelili záchranáři na Náchodsku. Jeli poskytnout opilé ženě pomoc, tu však nakonec po jejím útoku potřebovali sami.

Policie dostala hlášení o agresivní pacientce okolo jedné hodiny ráno. Během transportu do nemocnice měla verbálně i fyzicky napadat posádku rychlé záchranné služby.

Související obsah

​"Čtyřiatřicetiletá zjevně podnapilá pacientka se měla během jízdy několikrát odpoutat z nosítek a poté, co ji záchranáři začali uklidňovat, je měla na oplátku začít kopat, škrtit, opakovaně udeřit pěstí a slovně urážet a vyhrožovat usmrcením. Jelikož své agresivní chování stále zintenzivňovala, vyžádali si záchranáři pomoc policistů," sdělila mluvčí strážců zákona Eliška Majerová.

Hlídka agresivní ženu zajistila a chtěla u ní provést dechovou zkoušku na alkohol, tu ale odmítla. Pacientku policisté nakonec odvezli za asistence záchranářů na vyšetření do nemocnice, odkud putovala přímo na protialkoholní záchytnou stanici.

Náchodští kriminalisté ženu obvinili ze tří trestných činů – ublížení na zdraví, výtržnictví a nebezpečné vyhrožování, za což jí v případě prokázání viny hrozí až pět let za mřížemi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz