Krimi

Muž po telefonu sexuálně obtěžuje zdravotní sestry. Volá jim opakovaně

Velmi nepříjemné situace zažívají v těchto dnech prakticky všechny vrchní sestry jihlavské nemocnice. Opakovaně jim na jejich služební telefony volá muž, který je během hovorů sexuálně obtěžuje. Nemocnice už případy nahlásila policii.

V poslední době zvedá služební telefon Petra Vavřinová, která je jednou z vrchních sester jihlavské nemocnice, se strachem. "Telefonát byl sexuálně laděný s podtextem různých sexuálních praktik a nabídek. Bylo mi to hodně nepříjemné," uvedla vrchní sestra Petra.

"Ten pán volal asi 14krát," doplnila zdravotní sestra Jana. Muž podle hlasu středního věku volal více než dvěma desítkám sester jihlavské nemocnice, většině z nich dokonce opakovaně. Jejich čísla našel na internetových stránkách jihlavské nemocnice.

Související obsah

"Tohle rozhodně není v pořádku," myslí si zdravotní sestra Aťena Přichystalová. "Myslím, že je to zneužívání dat těch sester a narušování soukromí," má jasno další sestra Lenka.

Kromě toho muž opakovanými hovory blokoval linky, na kterých vrchní sestry pacientům pomáhají při zdravotních nesnázích. "Pro sestřičky to byla určitě velice nepříjemná zkušenost a my jsme celý případ nahlásili policii," sdělila mluvčí jihlavské nemocnice Monika Zachrlová.

"Oznámení o tomto případu jsme přijali a v současné době provádíme nezbytná šetření," informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Muži by za jeho jednání mohla hrozit pokuta nebo i několikaleté vězení. Jihlavská nemocnice už také v rámci telefonního systému přijala různá bezpečnostní opatření včetně toho, že hovory na některých linkách zaznamenává.

ls, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz