Česká Evropa

Do Prahy přijela eurokomisařka Kyriakidesová. Jednala hned se dvěmi ministry

Do Prahy přijela eurokomisařka pro zdravotnictví a bezpečnost potravin Stella Kyriakidesová. Dopoledne se setkala s ministry zdravotnictví Válkem a zemědělství Nekulou. Řešila s nimi témata, která se týkají nadcházejícího unijního předsednictví Česka. Vzhledem k aktuálnímu dění na Ukrajině probírali zdravotnickou pomoc uprchlíkům. Jednali ale také o zaměstnávání ukrajinských běženců ve zdravotnictví. Zatím totiž není možné jim uznávat jejich lékařskou kvalifikaci. Evropská komise má prý také připravený plán, jak dostat uprchlíky do systému unijních států. Odpoledne by eurokomisařka měla navštívit ještě pražské asistenční centrum.

sam, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Bývalý král Juan Carlos se po letech v exilu vrací do Španělska

Někdejší španělský král Juan Carlos ve čtvrtek přiletí do vlasti po téměř dvou letech exilu ve Spojených arabských emirátech. Tam se 84letý šlechtic uchýlil poté, co ho vyšetřovali kvůli korupci. Úřad španělského generálního prokurátora v březnu jeho případ zastavil. Bývalý panovník hodlá navštívit rodinu včetně svého syna krále Filipa VI. a po víkendu se vrátí do emirátů.

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz