Zahraničí

Hlavní podezřelý z vraždy Maddie se ozval z vězení. Mrazivá zpověď o smrti

Hlavní podezřelý z vraždy Maddie se ozval z vězení. Mrazivá zpověď o smrti
Maddie kdosi unesl, když jí byly tři roky | Zdroj: Profimedia

Němečtí kriminalisté jsou už dva roky přesvědčení, že Madeline McCannovou unesl a zavraždil usvědčený pedofil Christian Brückner. Jenomže nemají dostatek přímých důkazů, aby mohl začít soud. Recidivista se teď podruhé ozval z vězení, kde pyká za znásilnění americké turistky. Podle jeho slov mu za mřížemi hrozí smrt.

Má to být muž, který před 15 lety odvlekl tehdy tříletou Maddie z apartmánu v portugalském Praia da Luz. Christiana Brücknera spravedlnost za obtěžování dětí potrestala už několikrát. Od minulého roku sedí za znásilnění turistky ve stejném letovisku, odkud zmizela McCannová. A stěžuje si, že mu jde ve vězení o život, píše portál Daily Mail.

"Nutím sám sebe co nejvíc se izolovat, protože je tady vysoká pravděpodobnost, že mě spoluvězni fyzicky napadnou. Je to peklo," vzkazuje Brückner v dopise, který získal německý list Bild.

Recidivista se médiím ozval teprve podruhé. Poprvé to bylo loni v červnu, kdy popřel, že by měl něco společného s únosem britské dívky. Německá kriminálka na tom trvá, přestože dosud nepředložila dostatek důkazů k zahájení soudního procesu. 

Související obsah

​Brücknerova zpověď o podmínkách ve vězení přišla jen dva dny poté, co britská Metropolitní policie oznámila, že nejpozději na podzim případ Maddie odloží. "Na začátku se spoluvězni drželi zpátky, protože věděli, kdo jsem, ale měli o tom příliš málo informací," pokračoval hlavní podezřelý.

Všechno měl změnit televizní dokument o kauze McCannové, který se v Německu vysílal začátkem roku. Vězni ho prý urážejí a vyhrožují mu zabitím. Podle vězeňské služby mu však dosud nikdo nezkřivil ani vlásek.

Brückner si stěžuje nejenom na pocit nebezpečí, ale vadí mu třeba i nedostatek smetany do kávy. Prokurátor Hans Christian Wolters už několikrát tvrdil, že Brücknera obviní "v nejbližších měsících". Zatím se tak ale nestalo.

Podívejte se na reportáž TV Nova o hlavním podezřelém:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz