Domácí

Češi přivítali jaro. V Harrachově lidem mával z kočáru Krakonoš i Trautenberk

V sobotu se lidé v Česku loučili na mnoha místech se zimou a vítali jaro. Například v Harrachově sestoupil mezi prostý lid tamní vládce hor Krakonoš, vodáci zase odemykali řeky a v Horní Malé Úpě se lyžaři loučili se sezónou bláznivými kousky.

Po dvouletém covidovém půstu se Krakonoš a Trautenberk i s celým průvodem mohli dát do pohybu. Sledovaly je tisíce lidí. Vrchní krkonošský klimatolog zařídil ideální počasí a z kočáru taženého koňmi už po 74 pozdravil všechen lid.

"Dneska jsem vymetl oblohu věterným pometlem, tak bude hezky celý den. Lidi by chtěli, aby bylo pořád hezky, ale ať jsou rádi, že je vůbec nějaké počasí. Až nebude žádné, bude to úplně špatné," říkal za jízdy na kočáře Krakonoš.

A s věčným provokatérem Trautenberkem protentokrát uzavřeli mír. "My jsme kamarádi s Krakonošem. My máme nějakou smlouvu spolu. My když uděláme smlouvu, tak my ji dodržíme," vysvětlil.

Související obsah

Poslední lyžařský víkend si v Malé Úpě mohli lyžaři tradičně zpestřit přejížděním vodního bazénku. Má pět metrů a ledová voda je po stehna. Nájezd se postupně snižuje a vyhrávají poslední tři, kteří se ani jednou nenamočí.

A jaro vítali i v pražské zoo. Lidé se tam tísnili ve frontě, aby si mohli prohlédnout třeba mládě vzácného gibona stříbrného, kterých je ve volné přírodě už jen pouhých 2000 exemplářů. Pražská zoo zahajuje už svou 91. sezonu.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz