Domácí

Na silnici našli mrtvého chodce. Srazit ho mělo nejméně jedno auto

Na silnici našli mrtvého chodce. Srazit ho mělo nejméně jedno auto
Při nehodě na Chrudimsku zemřel muž. | Zdroj: Policie ČR

Na Chrudimsku zemřel v neděli krátce po půlnoci 34letý chodec. Podle policie ho měl srazit nejméně jeden automobil. Znalci budou ale zkoumat dvě auta. Jedno z místa nehody ujelo, ale zůstala tam z něj značka, další ve stejnou dobu skončilo v příkopu.

Nehoda se stala krátce po půlnoci na silnici II. třídy mezi obcemi Orel a Zaječice na Chrudimsku. Podle policie srazil chodce na silnici "minimálně jeden automobil, po kterém zbyla na místě nehody pouze registrační značka".

"Policisté řidičku osobního vozidla vypátrali a zjistili, že s vozidlem značky Ford jela ze směru od Zaječic na obec Orel. Kolegové s 67letou řidičkou provedli dechovou zkoušku, která byla negativní," sdělila k nehodě mluvčí policie Andrea Muzikantová.

Související obsah

​V místě nehody havaroval ještě řidič jedoucí ze směru od Orle, který se svým vozem značky Volkswagen Golf skončil převrácený na střeše v silničním příkopu. Zraněný řidič skončil v chrudimské nemocnici. Ani on alkohol nenadýchal.

"Obě vozidla byla zajištěná z důvodu případného znaleckého zkoumání. Zda byl sražený muž pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek, prokáže až nařízená soudní pitva. Přesné příčiny a okolnosti tragické dopravní nehody jsou předmětem šetření," dodala Muzikantová.

Silnice byla v místě dopravní nehody zcela uzavřená. Zprůjezdnit se ji podařilo až před šestou hodinou ráno.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz