Zahraničí

Válka na Ukrajině očima reportérů TV Nova. Nedostatek psychologů v osvobozených oblastech

Přímo z válkou zmítané Ukrajiny a jejích hranic přinášejí aktuální informace reportéři TV Nova. V ukrajinských městech se nacházejí už od začátku války a přicházejí s příběhy lidí, kterým válka navždy změnila život.

Válečný konflikt na Ukrajině trvá již 44. den. Od prvního dne války situaci sledují přímo na místě reportéři TV Nova, kteří přinášejí aktuální zpravodajství ze zničené Ukrajiny, včetně osobních příběhů tamních lidí. Každý den je protiraketové sirény zahání do krytů, kde se setkávají s běžnými Ukrajinci, pro které je tato situace denním chlebem. 

​Část obyvatelů zničené Irpině se minulý týden konečně dostala pryč z města. Natáčel s nimi reportér TV Nova Jiří Jabůrek. "Je to strašné. My jsme žili ve sklepě měsíc a pět dnů. K nám přišli Rusové a vytáhli nás ven z našeho domu," řekla jedna ze zachráněných žen. 

Související obsah

Ukrajinští vojáci dále osvobozují zoufalé obyvatele Irpině, kteří se po více jak měsíci od začátku konfliktu dostali do bezpečí. Reportér Jiří Jabůrek s vojáky hovořil, a jeden z nich dokonce řekl, že Rusové ukrývají miny pod těla mrtvých obyvatelů Irpině, aby i po opuštění města napáchali další škody.

Ve zničeném městě Buča, ve kterém řádila ruská armáda natáčel reportér Jiří Jabůrek. Z pohledu na zničené budovy, vojenskou techniku a hlavně masový hrob mrazí. Na ulicích leží střepy, vystřílené náboje a nevybuchlá munice. 

Ruská armáda se stáhla od ukrajinského hlavního města Kyjev. Do opuštěných měst se tedy navracejí Ukrajinci. Například město Borodyanka, ve kterém byla Putinova družina několik týdnů, je téměř celé zničené. Místní tedy začínají s úklidem. 

V osvobozeném okolí Kyjeva napáchali ruští vojáci škody i na duševním zdraví obyvatel. Týrání a znásilňování žen rozhodně nebylo nic neobvyklého. Proto kyjevské úřady svolávají všechny ukrajinské psychology a žádají je o pomoc na místě. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz