Zahraničí

Trápení Terezy H. v Pákistánu stále nekončí. Europoslanec řekl, jak se Češka má

Trápení Terezy H. v Pákistánu stále nekončí. Europoslanec řekl, jak se Češka má
Tereza H. Zdroj: Profimedia

I když měla být Tereza Hlůšková už na konci loňského roku doma, její odjezd z Pákistánu se nakonec nekonal. Mladá Česka v zemi zůstává a její sen o návratu do vlasti je zatím v nedohlednu. Podle europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) se stále čeká na termín soudu.

Tereza Hlůšková zůstává v Pákistánu. Čeká se totiž na rozhodnutí tamního Nejvyššího soudu, ke kterému podali odvolání pákistánští celníci proti rozhodnutí, které soud ve prospěch Češky vyhlásil.

"Čekáme, zda Nejvyšší soud stanoví termín projednávání. Tento týden budou probíhat další jednání s pákistánskou stranou. Více vám k tomu v současné chvíli nemohu říci," sdělil TN.cz europoslanec Tomáš Zdechovský.

Související obsah

Kdy se tak žena vrátí do vlasti, je prozatím nejasné. "Tereza se nachází stále v Pákistánu. Podle mých informací se má dobře," doplnil Zdechovský.

Původně to vypadalo, že po dlouhých letech ve vězení a následném propuštění se dostane Tereza domů už loni na Vánoce. To se však nakonec nestalo.

Terezu zadržely pákistánské úřady v lednu roku 2018 na mezinárodním letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu. V březnu následujícího roku ji poté tamní soud odsoudil k osmi letům ve vězení. Odvolací soud ji osvobodil na začátku listopadu roku 2021.

Hlůšková opustila vězení na konci listopadu loňského roku. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz