Krimi

Opilá matka se zákazem řízení zamkla děti v autě. Hrozí jí tři roky vězení

Opilá matka se zákazem řízení zamkla děti v autě. Hrozí jí tři roky vězení
Ilustrační foto Zdroj: Getty Images

Dvě nezletilé děti měla nechat v autě před obchodním domem na Sokolovsku opilá matka. Ta se na nákup vozem vydala i přesto, že má zákaz řízení. Děti navíc vezla bez autosedaček.

Sedmatřicetiletá žena se měla na nákup do obchodního domu v Kynšperku nad Ohří vydat ve čtvrtek minulý týden kolem šesté hodiny večer. Ve voze na parkovišti měla následně nechat nezletilé děti, vůz zamknout a odejít. Podle portálu Krimi-Plzeň jsou dětem dva a čtyři roky.

"Po chvíli měla v rámci výkonu služby přijet k obchodnímu domu policejní hlídka z obvodního oddělení Kyšperk na Ohří, která si všimla, že u vozu stojí dvě nezletilé děti bez dozoru dospělého člověka," sdělil policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Související obsah

Z prodejny poté vyšla žena, která sdělila, že jde o její děti a že je nechala ve voze. Nechápala, jak se mohly dostat z auta. Nakonec také přiznala, že k obchodu přijela autem navzdory tomu, že má platný zákaz řízení až do roku 2023.

Policisté ženu podrobili dechové zkoušce, která byla pozitivní. Naměřili 1,42 promile. "Kromě toho policisté zjistili, že ve voze nejsou dětské autosedačky," doplnil Kopřiva.

Obě děti si pak vyzvedl otec 37leté ženy. Tu policisté podezřívají ze spáchání přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě prokázání viny hrozí dotyčné až tři roky ve vězení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz