Zajímavosti

Tisíc rohlíků a paštik pro Ukrajinu. Callta popsal netradiční pomoc uprchlíkům

Kromě toho, že jsou zpěvák Pavel Callta a herečka Aneta Kernová mladými umělci českého showbyznysu, je pojí i to, že v posledních týdnech iniciují nejrůznější sbírky a akce na pomoc Ukrajině. V úterý byli oba hosty v pořadu TALK! na TN LIVE, kde o charitativní činnosti promluvili.

V prvním týdnu války na Ukrajině se v hlavě zpěváka Pavla Callty zrodila spontánní myšlenka. "Dostal jsem nápad, že na Ukrajinu přivezu tisíc rohlíků a tisíc paštik," nastínil zpěvák s tím, že jeho představa se poměrně lišila od reality.

Na sociálních sítích se do něj ale lidé pustili s tím, že tato pomoc není namístě. Callta ale všechny kroky konzultoval s organizátory a ti tuto pomoc schválili. Rohlíky byly do druhého dne i s paštikami snědené.

V plánu bylo, že tam Pavel několik dní zůstane a bude pomáhat. "Měli jsme s sebou rychlovarné konvice a hromadu čajů, mysleli jsme, že tam budeme vařit lidem čaj," doplnil Callta. Ale vzápětí přišla prosba od organizátorů, aby cestou zpátky Pavel s kamarádem vzal s sebou sedmičlennou rodinu do Berlína.

Související obsah

​Hned zkraje pomáhala i Aneta. "Hned ze začátku jsem upadla do deprese, věděla jsem, že musím něco dělat. Řešila jsem hlavně sbírky, postupně jsem začala i shánět byty pro uprchlíky," popsala Kernová. Podařilo se jí spolu s Olgou Lounovou ubytovat několik rodin.

Pavel Callta říká, že pomáhá, protože je to jeho přirozenost. "Když je možnost někomu pomoct, tak to prostě udělám," řekl. Kernová má i jiné důvody. "Musím něco dělat, kdybych jen seděla a koukala na ty zprávy, tak bych měla deprese. A to prostě nechci. Takže když můžu, pomůžu," dodala.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k odstrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz