Domácí

Cyklista je po nehodě v České Lípě v kómatu. Nikdo neví, kdo to je

Cyklista je po nehodě v České Lípě v kómatu. Nikdo neví, kdo to je
Cyklista je po nehodě v komatu Zdroj: Policie ČR

Policisté z Libereckého kraje pátrají po totožnosti cyklisty, který v neděli při nehodě v České Lípě ztratil vědomí. Muž u sebe neměl doklady, podle nichž by jej bylo možné identifikovat, policisté se proto obrací s žádostí o pomoc na veřejnost.

Nehoda se stala v neděli po 20. hodině. Cyklista přijel po vedlejší Bardějovské ulici v České Lípě ke křižovatce u ulic Žitavská a Sluneční. "Přitom ale nedal přednost po hlavní silnici jedoucímu vozidlu značky Škoda Fabia, které se k němu blížilo po Žitavské ulici zprava, a vjel mu do jízdní dráhy," uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Řidič už podle policie nestačil zastavit a narazil do cyklisty. Ten přeletěl přes čelní sklo i střechu fabie a dopadl na silnici. Při nehodě ztratil vědomí. Záchranáři jej transportovali do Krajské nemocnice Liberec. Muž do této chvíle nenabyl vědomí.

Související obsah

​Zraněný neměl u sebe žádné doklady, které by policistům pomohly určit jeho totožnost. Policisté se proto s žádostí o pomoc obrací na veřejnost a rozhodli se sdílet popis muže i fotografie jeho věcí a tetování, podle kterých by jej někdo mohl poznat.

"Jde o muže pravděpodobně romské národnosti, vysokého 175 centimetrů, středně silné postavy. Má hnědé oči, černé krátké vlasy a výrazné husté obočí. V oblasti břicha vpravo má starší, zhruba 20centimetrovou jizvu, která by podle lékařů mohla odpovídat operaci žlučníku," popsala muže Baláková.

Muž má také dvě tetování. Na levém předloktí má vytetované jméno Monika a na pravém rameni má další drobné tetování. V době nehody na sobě měl světlé kalhoty, červené boty značky Puma a jel na dámském kole značky Heidemann Furstenkrone.

Podívejte se, jestli muže podle fotografií nepoznáte:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz