Domácí

Motorkářům začíná sezona. Nepřeceňujte své síly, varují je policisté

Díky slunečnému počasí začíná dříve než v jiných letech motorkářská sezona a na silnicích už je to vidět. Milovníků jedné stopy v provozu výrazně přibylo. Bohužel už se ale také staly první tragické nehody. Policisté i instruktoři varují, že při prvních jízdách po zimě je třeba zvýšená opatrnost.

Cesty mohou být po zimě zrádné. Stejně tak ale i technický stav stroje nebo víra ve vlastní schopnosti. Před první ostrou jízdou v provozu po delší době je dobré si zatrénovat, například si najít nějaké prázdné parkoviště. Na něm pak každý vyzkouší své dovednosti a stav motorky.

"Každá delší pauza je určitě znát. Je to jako se vším, co člověk dělá. Určitě se vyplatí být opatrnější," doporučil instruktor jízdy Michal Hodboď.

S tím, jak začali vyjíždět motorkáři, začalo přibývat i jejich nehod. Policisté doufají, že rok 2022 nebude tak tragický jako ten minulý. "Za loňský rok evidujeme 78 zemřelých řidičů motocyklů, což představuje meziroční nárůst o 21," uvádí mluvčí automotoklubu ÚAMK Igor Sirota.

Související obsah

Na motorkáře by si měli opět začít zvykat i ostatní řidiči. Neplatí vždy, že chyba je jen na straně toho za řídítky silného stroje. "Téměř polovinu případů nehod zaviní ti ostatní, nikoliv motorkáři," dodal.

Před pandemií koronaviru policisté pořádali akci s názvem Kolama dolů. Letos je opět v plánu. "Budou se organizovat vyjížďky policistů s motorkáři a potom následné jízdy na polygonu," informoval policejní motorkář Jan Straka.

O akce bývá slušný zájem, spanilá jízda je velkým lákadlem. Na polygonu se zase motorkáři od zkušených instruktorů dozvědí řadu cenných rad.

luk,TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události