Domácí

Stále si s ním povídám, říká dcera Josefa Laufera. Ten už je dva roky v kómatu

Stále si s ním povídám, říká dcera Josefa Laufera. Ten už je dva roky v kómatu
Josef Laufer Zdroj: Profimedia

Herec a zpěvák Josef Laufer (82) je už dva roky v umělém spánku. Jeho dcera Ester Lauferová (52) stále věří, že se táta probudí. Laufer napsal scénář a texty k muzikálu Ostrov pokladů, který měl nedávno premiéru v Divadle Broadway.

;Josefu Lauferovi v roce 2020 selhalo srdce během operace. Od té doby ho lékaři udržují v umělém spánku. Před osudným zákrokem pracoval herec a zpěvák na dětském muzikálu Ostrov pokladů, který připravoval pro Divadlo Broadway. Dopsat ho ale nestihl. Na nedopsaných částech muzikálu se podílel Lauferův přítel, hudební skladatel Zdeněk Hrubý.

Hrubý je autorem hudby muzikálu a Josef Laufer ho měl režírovat. Společně na muzikálu pracovali více než tři čtvrtě roku. "My jsme se potkali na jedné oslavě. On se mě zeptal, jestli nemám nějaký nápad na muzikál. Tak jsem mu řekl, že mám, protože jsem měl zrovna dopsaný jeden námět," popsal Hrubý redakci TN.cz. Budoucí plány však překazil Lauferův zdravotní stav.

Několik měsíců se čekalo, zda se zotaví a bude moci představení dokončit. Jeho dcera Ester nakonec dala divadlu souhlas, že může začít zkoušet bez jejího otce.

Související obsah

​"Mám radost, že se představení dětem líbilo, ale byla bych ráda, kdyby to táta viděl. Já jsem tady za něj, jsem ráda, že se to uvedlo, že mají děti radost," řekla Ester Lauferová po nedělní premiéře muzikálu pro Expres.cz.

Její radost z představení ale kazí zdravotní stav tatínka. "Až nastane další změna, budu o tom ráda informovat. Všichni věříme ve šťastný konec," dodala. Pravidelně ho navštěvuje v nemocnici a vypráví mu příběhy.

Josef Laufer se narodil 11. srpna roku 1939 ve Francii. Herec vystupuje také jako sólista, zpěvák, moderátor, bavič, a to za doprovodu živých orchestrů a skupin, nejčastěji s orchestrem Golem. Diváci televize Nova mohou Laufera znát především z filmové série Kameňák, kde ztvárnil postavu Kohna. Laufer je také autorem známé písně Sbohem lásko, já jedu dál.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz