Krimi

Útočník z benešovské nemocnice nebude stíhaný. Byl nepříčetný, tvrdí posudek

Benešovská státní zástupkyně zastavila trestní stíhání 63letého muže. Ten měl loni v listopadu v benešovské nemocnici ohrožovat nožem a zbraní zdravotníky.

Incident se odehrál v pondělí 29. listopadu 2021 v benešovské nemocnici. Státní zástupkyně Okresního státního zastupitelství v Benešově zastavila ve středu trestní stíhání 63letého muže.

"Z výsledku znaleckého posudku z oboru zdravotnictví (odvětví psychiatrie) vyplynulo, že muž nebyl v době páchání skutku pro nepříčetnost trestně odpovědný. V době spáchání skutku měl zcela vymizelé ovládací a rozpoznávací schopnosti," informovala policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Související obsah

Agresivního pacienta měla do nemocnice přivézt zdravotnická záchranná služba. Na chirurgické ambulanci měl následně podstoupit vyšetření. Tam však na zdravotníky vytáhl nůž a zbraň.

Po příjezdu na místo policisté muže zpacifikovali taserem. "Díky rychlé reakci zdravotnického personálu a následně rychlému a profesionálnímu zákroku benešovských policistů nebyl nikdo zraněn," uvedla v listopadu Schneeweissová. Kriminalisté v prosinci dotyčného obvinili z vyhrožování a výtržnictví, za což mu hrozily až tři roky ve vězení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz