Zahraničí

Nespravedlnost vůči Williamovi. Z peněz po královně matce dostal míň než Harry

Nespravedlnost vůči Williamovi. Z peněz po královně matce dostal míň než Harry
Princové William a Harry Zdroj: Profimedia

Když v roce 2002 zemřela královna matka, zanechala svým pravnukům princi Williamovi a Harrymu 14 milionů liber (kolem 404 milionů korun). Částka však nebyla rozdělena rovným dílem a Harrymu připadl větší obnos. Právě tyto peníze mu zřejmě umožnily začít s manželkou Meghan nový život v USA.

Ve středu si Velká Británie připomněla 20 let od smrti matky současné královny Alžběty II. Prababička princů Williama a Harryho už dlouho před svou smrtí přemýšlela, jak naložit se svým majetkem.

S vnoučaty i pravnoučaty měla velmi blízký vztah. Proto nebylo překvapením, že nějaké peníze odkázala také oběma princům. Chtěla však, aby Harry dostal více než William, píše portál Mirror. Když pak královna matka ve 101 letech zemřela, chlapci si rozdělili 14 milionů liber (zhruba 404 milionů korun). Jak bylo dohodnuto, mladší z bratrů dostal vyšší sumu.

Související obsah

Prababička princů měla tento krok náležitě promyšlený. Věděla totiž, že když princ Charles usedne na trůn, William se pravděpodobně stane novým princem z Walesu a zdědí vévodství Cornwall a další majetek. Harrymu by však nic nepřipadlo.

Právě tyto peníze spolu s těmi po matce princezně Dianě měly Harrymu pomoci začít nový život v Kalifornii s manželkou Meghan poté, co se v roce 2020 zřekli povinností v královské rodině. Manželé jsou nyní prý mnohem šťastnější a žijí vysněný život.

Po smrti královny matky odhalil Buckinghamský palác detaily ze závěti. Její majetek byl oceněn na 50 až 70 milionů liber. Matka královny Alžběty II. však nezapomněla ani na své služebnictvo.

"V závěti požádala královnu, aby něco z dědictví připadlo členům personálu," citoval úryvek závěti portál Daily Record.

Princ William promluvil o tragické smrti své matky. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz