Zahraničí

"Nechci být králem," šokoval princ William. Harry ho hned setřel

"Nechci být králem," šokoval princ William. Harry ho hned setřel
Zdroj: Profimedia

Princ William je v současnosti druhý v řadě v nástupnictví na britský trůn. I když je takřka jisté, že se v budoucnosti stane králem, po královské koruně se zrovna nesápe. Jeho bratr Harry ovšem kdysi řekl, že pokud William o trůn nestojí, rád se ho ujme.

Ve svých 39 letech měl William dost času se na svoji budoucí úlohu patřičně připravit. I když je v současnosti královská pozice spíše ceremoniální a nepřináší žádnou skutečnou moc, stále je s ní spojena pořádná hromada povinností. Není tedy divu, že Williama v minulosti představa trůnu spíše děsila.

Související obsah

​Odborník na královskou rodinu Robert Jobson sdělil portálu Mirror, že Williamovy obavy sdílela i jeho matka princezna Diana. Té se zdál druhorozený Harry jako lepší volba a údajně mu dala i tajnou přezdívku – Dobrý král Harry.

O svých synech mluvila Diana také s novinářem Jeremy Paxmanem. "Říkala, že William se jí často svěřoval, že nechce být králem. A Harry vždy odpověděl: 'Jestli tu práci nechceš, já si ji vezmu,'" řekl Paxman.

Podle expertky Jennie Bondové ale z Williama tyto obavy už dávno opadly. "V posledních několika letech William prokázal, že je skutečně vhodným mužem a že mu záleží, aby byl schopným králem," sdělila portálu OK! Bondová.

Související obsah

​Princ Harry je v tuto chvíli šestý v pořadí na britský trůn. I když se společně se svou manželkou Meghan Markleovou zřekl královských výsad a povinností, jeho nástupnické právo stále platí. Zdá se však, že si bratři svůj názor na kralování prohodili a teď je to Dobrý král Harry, kdo nechce s korunou nic mít.

Harry a Meghan vystoupili u příležitosti Dne veteránů (11/2021):

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz