Domácí

Byl to bezproblémový student. Ředitel školy promluvil o masakru s mačetou

Smrtelný útok studenta na učitele šokoval celé odborné učiliště v pražské Michli. Vzhledem k vážné situaci zůstala škola uzavřena i v pátek. Kriminalisté případ stále vyšetřují.

Odborné učiliště v Michli se vzpamatovává ze čtvrtečního smrtelného útoku mačetou. Z toho je podezřelý tamní 19letý student. Kvůli vážnosti situace se škola rozhodla neotevírat i v pátek. "Vzhledem k mimořádné situaci na naší škole bude výuka dne 1. 4. 2022 na celé škole zrušena," uvedl ředitel Karel Dvořák na stránkách školského zařízení.

K incidentu se učiliště vyjádřilo jen krátce a zatím nechce nic komentovat. "Napadení nebylo předvídatelné. Napadený kolega byl pedagogem s velkým P, se žákem nikdy nebyly problémy a ze strany školy nebyly porušeny žádné bezpečnostní předpisy. Vzhledem k tomu, že celý případ vyšetřuje Policie ČR, nemůžeme poskytovat žádné informace k případu, k žákovi či napadenému učiteli," doplnil ředitel.

Související obsah

​Žák na kantora zaútočil mačetou ve čtvrtek krátce před polednem. Podle svědků ho udeřil do hlavy, pak budovu opustil oknem. Den předtím měl student podle ministra školství Gazdíka problémy s prospěchem. Policistům se ještě ve čtvrtek podařilo podezřelého zadržet v pražské Zbraslavi. Mladíka pak následně vyslýchali kriminalisté z oddělení vražd.

Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz