Krimi

Muže obvinili z napadení strážců parku na Šumavě. Hrozí mu čtyři roky

Muže obvinili z napadení strážců parku na Šumavě. Hrozí mu čtyři roky
Ilustrační foto | Zdroj: Getty Images

Policisté obvinili 39letého muže, který měl napadnout dva strážce v národním parku Šumava. Ti jej a jeho kamaráda totiž upozornili na to, že vstoupili do chráněného území mimo vyznačenou cestu. Muži hrozí čtyři roky ve vězení.

"Ve zkráceném přípravném řízení převzal od komisaře 39letý muž ze Železnorudska záznam o sdělení podezření z přečinu násilí proti úřední osobě," informovala policejní mluvčí Dana Ladmanová.

V rámci případu si vyšetřovatelé mimo jiné vyžádali znalecké posudky z oboru zdravotnictví, a to z odvětví soudního lékařství.

Související obsah

Dva skialpinisté se vydali na začátku února v okolí Železné Rudy mimo stezku. Na to je v oblasti Královského hvozdu upozornili dva strážníci. "Po slovním upozornění však došlo k fyzickému napadení obou strážců. Útočník jim způsobil četná zranění," informoval v únoru mluvčí Správy národního parku Šumava Jan Dvořák.

Případem se okamžitě začali zabývat policisté, kteří následně zjistili totožnost obou skialpinistů. Napadeným strážcům pomohli členové horské služby. Oba poté zdravotníci převezli do nemocnice v Klatovech.

Šumavské kopce lákají během zimní sezony velké množství skialpinistů. Ti ale mimo značené stezky v parku nemohou. V případě prokázání viny hrozí obviněnému až čtyři roky vězení.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz