Domácí

Sníh komplikoval na Jesenicku dopravu. Bojují s ním i jinde v Evropě

V Olomouckém kraji mezi Šumperkem a Jeseníkem napadlo v noci na pátek několik centimetrů sněhu. Na silnici se utvořily zácpy se stojícími kamiony. Se sněhem se potýkají i jinde v Evropě.

Na silnici I/44 mezi Šumperkem a Jeseníkem napadlo v pátek ráno několik centimetrů sněhu. Podle informací TV Nova se dva kilometry pod vrcholem Červenohorského sedla tvořily fronty kamionů a doprava byla zablokovaná.

Kvůli sněhu se autům přes úsek obtížněji projíždělo. Trvalo několik hodin, než se doprava na silnici začala uvolňovat. 

Podívejte se, jak to na Jesenicku vypadá, v naší galerii:

Související obsah

Problémy se sněhem jsou i v zahraničí

Problémy se sněhem zažívají i zahraniční státy. Například Francie se na apríla probudila do sněhové kalamity. 22 francouzských departementů, což je téměř čtvrtina z nich, musela vyhlásit výstrahu.

Související obsah

Podle informací deníku Sky News nejvíce sněhu napadlo v Paříži a v částech střední a severní Francie. Na některých místech bylo dokonce až 20 centimetrů. Největší problémy to způsobilo řidičům.

Podobně je na tom Spojené království. Podle informací deníku Daily Mail ve Velké Británii páteční teploty klesly až na -8 °C. Meteorologická stanice Met Office vydala výstrahu, aby si řidiči dávali pozor. Na jihovýchodě Anglie napadly dva centimetry sněhu. 

Související obsah

"Větrem přenášený sníh pravděpodobně ovlivní viditelnost na silnicích, což přispívá ke ztíženým dopravním podmínkám," varovali brzy ráno meteorologové. Vydatně sněžilo také ve Skotsku.

Například jiné lyžařské středisko Nassfeld v rakouských Alpách ve městě Hermagor-Pressegger See zaznamenalo v pátek dopoledne patnáct centimetrů sněhu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz