Krimi

Policie stíhá Cimického kvůli znásilnění a vydírání. Měl se dopustit 29 skutků

Policie stíhá Cimického kvůli znásilnění a vydírání. Měl se dopustit 29 skutků
Psychiatr Jan Cimický | Zdroj: Profimedia

Pražští kriminalisté zahájili trestní stíhání známého psychiatra Jana Cimického. V pátek to policie oznámila na twitteru. Cimický je stíhán kvůli sexuálnímu obtěžování pacientek.

Psychiatr Jan Cimický měl podle policie svoje pacientky sexuálně obtěžovat od roku 1980 do roku 2016. "Kriminalisté ve věci zahájili trestní stíhání konkrétní osoby pro trestné činy znásilnění a vydírání. Těchto skutků bylo podle zjištění kriminalistů 29," uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

Policisté se začali případem zabývat v listopadu minulého roku poté, co se informace o Cimickém objevily v médiích. První pacientka, která se o sexuálním zneužívání rozhodla promluvit, byla dcera zpěvačky Nadi Urbánkové Jana Fabiánová. 

Související obsah

​Fabiánová se měla stát obětí Cimického před 20 lety, zveřejnit svůj příběh se ale odhodlala až poté, co měl psychiatr obdržet vyznamenání od prezidenta republiky. Podle ní měl Cimický už dávno odejít z veřejného prostoru a doufat, že jeho oběti nikdy nepromluví.

"Fakt, že se rozhodl přijmout z rukou prezidenta ČR medaili Za zásluhy, je pro mě poslední kapkou a můj pohár mlčení definitivně přetekl. Sexuální predátor, který se desítky let schovává za lékařský titul, by neměl získat ocenění za zásluhy v naší zemi," napsala v říjnu Fabiánová na facebook.

Související obsah

​Svědectví dalších tří žen poté přinesl pořad 168 hodin. Dvě z nich byly pacientkami Psychiatrické nemocnice Bohnice, kde Cimický působil v letech 1981 až 1996. Psychiatr Cimický veškerá obvinění odmítá.

TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz