Domácí

Gazdík: Za agresivitou dětí jsou počítačové hry, učitele by měl chránit zákon

Gazdík: Za agresivitou dětí jsou počítačové hry, učitele by měl chránit zákon
Petr Gazdík (STAN) Zdroj: TV Nova

Ministr školství Petr Gazdík (STAN) vnímá, že plošně roste agresivita dětí. Podle něj na to mají vliv sociální sítě, počítačové hry i koronavirus. Řekl to pro Radiožurnál poté, co ve čtvrtek na pražském učilišti žák napadl mačetou učitele. Ten svým zraněním na místě podlehl.

Ministerstvo školství se chystá tragickou událost na učilišti analyzovat a zjistit, proč k ní došlo. "Plošně obecně roste agresivita dětí. Sociální sítě, internet, trávení obrovského množství času u počítačových her, malý kontakt v minulosti třeba kvůli covidu-19, malý sociální kontakt s kamarády, s jinými lidmi mohou mít tyto důsledky," řekl v rozhovoru s Radiožurnálem ministr Gazdík.

Podle ministra se hned po incidentu vyrojily otázky, zda by žáci neměli při příchodu do školy projít rámem. I o tomto opatření se budou odborníci radit. "Znamenalo by to samozřejmě ne úplně malé náklady a ne úplně malé problémy při vstupu do škol. Na druhou stranu to, co se stalo včera s mačetou na učilišti, kde máte různé nářadí pro výuku, se může stát i s jiným předmětem. A nevím, jestli toto by bylo zrovna řešení," uvedl v pátek Gazdík.

Související obsah

​Školní inspekce podle Gazdíka dříve údajně neměla žádné informace o problémech na této škole. Z pohledu ministra není špatně řízena a nevykazovala žádné abnormální problémy oproti podobným školám.

Resort školství momentálně připravuje Operační program Jan Amos Komenský, do nějž stát investuje až 4,3 miliardy korun. Má se díky němu vytvořit síť školních psychologů, speciálních pedagogů, asistentů pedagoga.

"Aby to byli lidé, kteří v té škole jsou jako tým, aby to nebylo tak, že vždy, když v minulosti skončilo to opatření od pedagogicko-psychologické poradny nebo z peněz Evropské unie, tak prostě uprostřed roku ten člověk odešel a ty cenné zkušenosti a znalost toho prostředí, které měl, odešly s ním," vysvětlil Gazdík s tím, že do Sněmovny brzy půjde zákon o pedagogických pracovnících a při té příležitosti se tato situace bude řešit.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz