Krimi

Policie obvinila studenta učiliště z vraždy. Může jít za mříže až na 20 let

Mladíka podezřelého z útoku na učitele na učilišti v pražské Michli převezla v sobotu policie k soudu. Kvůli obavám z útěku a pokračování v trestné činnosti ho soud poslal do vazby. Policisté ho obvinili z vraždy, mladíkovi hrozí až 20 let za mřížemi.

Policejní eskorta v sobotu dopravila k pražskému obvodnímu soudu studenta učiliště v Michli. Mladíka policie obvinila z vraždy učitele, kterého měl zabít mačetou. "Z dosavadního průběhu přípravného řízení vyplývá, že spáchanému skutku odpovídá ustanovení o spáchání vraždy úmyslně a s rozmyslem," uvedl mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala. Studentovi případně hrozí 12 až 20 let vězení.

Soud rozhodoval o návrhu na vzetí do vazby obviněného, který schválil. "Jako vazební důvod shledal soud nebezpečí, že obviněný uprchne a bude se skrývat, aby se vyhnul trestnímu stíhání," sdělil Cimbala.

Související obsah

Útok se odehrál ve čtvrtek ve škole v pražské Michli. Devatenáctiletý student měl svého učitele napadnout mačetou. Policie musela kvůli útoku evakuovat studenty i zaměstnance učiliště.

Policisté obviněného mladíka dopadli ještě ten den v Dolních Břežanech. V pátek kriminalisté studenta předvedli k výslechu, odkud jej přesunuli do cely předběžného zadržení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz