Domácí

Policie řeší propagaci Schillerové. Kvůli drahým fotkám na instagramu

Instagramové příspěvky bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) řeší policie. Národní centrála pro boj s organizovaným zločinem prověřuje, jestli to, že ministerstvo platilo lidi, kteří pro Schillerovou na její instagram vytvářeli obsah, nepředstavuje porušení povinnosti při správě majetku.

Propagaci bývalé ministryně financí na sociálních sítích prověřuje policie. Portálu Neovlivni.cz to potvrdil šéf státního zastupitelství pro Prahu 1 Jan Lelek. Podle webu případ přebrala Národní centrála pro boj s organizovaným zločinem kvůli trestním oznámením od občanů i osobní iniciativě Lelka.

"Může zde být podezření z porušení povinností při správě cizího majetku. Je na policii, aby to prověřila," řekl pro Neovlivni.cz Lelek. 

Související obsah

Podle únorového auditu ministerstva financí mělo během vlády Andreje Babiše (ANO) ministerstvo dva nestandardně placené zaměstnance. Ti fungovali ve zvláštním režimu a jejich agenda byla řízena Schillerovou. 

Videa a fotografie následně využívaly účty, které ministerstvo nespravuje. Právě z jeho peněz ale měli být zaměstnanci placeni. Úředníci v auditu doporučili stanovit pravidla pro vytváření, využívání a spravování videí a fotografií.

Související obsah

Schillerová se v únoru obhajovala tím, že jde o politické zadání současného ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS). "Pan Stanjura dal úředníkům politické zadání něco najít a ti po týdnu hledání nepřišli s ničím novým. Dokonce i v doporučeních pro ministerstvo jsou opatrní. A to, že byly fotografie prezentovány na mých veřejných účtech, je logické. Jako ministryně jsem byla tváří resortu a mé příspěvky tam měly větší dosah," uvedla v prohlášení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz