Krimi

Policie řeší možné sexuální zneužívání nezletilých. Stíhá učitele školy

Policie řeší možné sexuální zneužívání nezletilých. Stíhá učitele školy
Biskupské gymnázium v Krupce | Zdroj: Google Maps

Policie prošetřuje možné sexuální zneužívání nezletilých na biskupském gymnáziu v Krupce na Teplicku. Hlavním podezřelým je podle informací TN.cz jeden z tamních pedagogů. Škola na něj ke konci března podala trestní oznámení.

Na možný případ sexuálního zneužívání studentek ze strany jednoho z pedagogů upozornilo přímo vedení Biskupského gymnázia Bohosudov, v jehož budově sídlí i základní a mateřská škola. "Škola Bohosudov na podněty, které získala 23. 3. 2022, okamžitě reagovala podáním trestního oznámení na podezření zneužívání nezletilých osob," uvedla v oficiálním prohlášení škola.

Škola současně upozornila, že s ohledem na probíhající vyšetřování nemůže podávat ke kauze žádné bližší informace. A podobně se vyjádřili i sami vyšetřovatelé, kteří nechtějí nijak "narušit řádný průběh trestního řízení".

Podle informací TN.cz se případ v této chvíli nachází ve fázi trestního stíhání konkrétního učitele. Probíhat by měly výslechy všech zainteresovaných osob. Jestli byl někdo zadržen, ale zůstává nejasné.

Související obsah

​Policie potvrdila pouze to, že v současné chvíli vyšetřuje "mravnostní trestní čin týkající se pedagogického pracovníka z jedné škol na Teplicku". "I vzhledem k účasti nezletilých osob nebudeme podávat bližší informace," sdělila bez podrobností mluvčí strážců zákona Ilona Gazdošová.

Škola Bohosudov ubezpečila žáky, jejich rodiče i širokou veřejnost, že s policií plně spolupracuje. "V návaznosti na výsledky probíhajícího trestního řízení přijme Škola Bohosudov taktéž veškeré potřebné kroky v této věci a vyvodí veškeré důsledky tomu odpovídající," upozornilo vedení s tím, že "jakékoliv nestandardní chování svých zaměstnanců žádným způsobem netoleruje".

Škola prý přijímá veškerá možná opatření, která slouží jako prevence jakýmkoli případným pochybením ze strany svých zaměstnanců. "Na závěr by tímto Škola Bohosudov chtěla zdůraznit, že všichni její žáci i jejich rodiče se i nadále mohou s plnou důvěrou obracet na zástupce Školy Bohosudov a v případě potřeby je jim Škola Bohosudov připravena poskytnout veškerou potřebnou pomoc," dodalo vedení školy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz