Domácí

Žena si v Národním muzeu hrála s alarmem. Způsobila milionovou škodu

Policie v úterý dopoledne vypátrala ženu, která bezdůvodně spustila požární alarm na konci března v pražském Národním muzeu. Způsobila tím škodu za tři miliony korun a hrozí jí až šest let za mřížemi.

Zvláštní způsob zábavy si zvolila mladá návštěvnice Nové budovy Národního muzea. Nezajímala se o vystavené exponáty, ale o tlačítka požárního alarmu. Když se po zmáčknutí prvního, které slouží pro zrušení alarmu, nic nestalo, tak svůj čin zopakovala v jiné místnosti.

Tam už se jí pokus povedlo dokonat. "V okamžiku tak spustila systém hasicího zařízení  spočívající ve vypuštění hasícího plynu, který z místnosti zasažené požárem vytlačí vzduch, a oheň tak efektivně eliminuje," uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Související obsah

​Způsobila tak škodu téměř tři miliony korun. Při útěku z místa činu ji zachytily bezpečnostní kamery. Vyfotit ji stihli i pozorní návštěvníci Národního muzea. Když policisté po tehdy ještě neznámé ženě vyhlašovali pátrání, uvedli, že mluví plynně česky a je jí mezi 20 až 25 lety.

Policie žádala o pomoc i veřejnost, ale nakonec ženu v úterý dopoledne dopadla. Teď jí hrozí za poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení až šest let za mřížemi. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz