Zahraničí

Evropský parlament jednal o bezpečnosti uprchlíků. Chce ochránit ženy a děti

Válka na Ukrajině, rozpočet na příští rok nebo ochrana ukrajinských uprchlíků. To jsou hlavní témata úterního jednání Evropského parlamentu. Zásadní bude i téma obrany Unie.

Jaký má Evropská unie plán v oblasti bezpečnosti a ochrany občanů? S tím v úterý seznámí europoslance šéf zahraniční politiky sedmadvacítky Josep Borrell. Ještě předtím v rámci dopoledního programu se v parlamentu probíralo, jak by měla Unie lépe zabezpečit ženy a děti prchající do členských států z Ukrajiny.

Zejména jak je ochránit před obchodováním s lidmi a vykořisťováním. Očekává se, že poslanci zdůrazní důležitost ochrany těchto skupin uprchlíků a také nutnost přístupu ke vzdělání ukrajinských dětí v členských státech.

Související obsah

​Už nyní pracuje Evropská komise společně s Francií, která momentálně sedmadvacítce předsedá, na desetibodovém plánu, který by měl nastínit, jak k ochraně uprchlíků přistupovat. Počítá například s celounijním registračním systémem pro příchozí nebo lepší koordinací dopravy.

Poslanci by dnes měli také hlasovat o nových pravidlech, která mají snížit rozdíly v odměňování žen a mužů nebo probrat priority rozpočtu pro rok 2023. Na plénu odpoledne vystoupí také předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Ta by se měla zpovídat po dvou letech ve funkci.

pv, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz