Domácí

ODS představila kandidáta na primátora. Bude jím Bohuslav Svoboda

V hlavním městě začínají vznikat koalice pro podzimní komunální volby do zastupitelstva Prahy i městských částí. Lídrem pražské ODS bude poslanec a bývalý primátor hlavního města Bohuslav Svoboda, který povede i společnou kandidátku koalice SPOLU.

Občanští demokraté mají s koaličními partnery dohodu, že první místo na kandidátce patří právě ODS. Ta jako svého kandidáta uvedla Bohuslava Svobodu. "Metropole může mít zase po letech kompetentního primátora, na kterého mohou být Pražané hrdí," uvedla koalice SPOLU na twitteru. Jedním z gratulantů je i zastupitelka Magistrátu hlavního města Prahy Alexandra Udženija (ODS). "Gratuluji Slávku!," napsala.

Přestože ODS vyhrála minulé komunální volby v Praze v roce 2018, skončila v opozici. Ve společné koalici do voleb naopak nepůjde STAN s Piráty. STAN do podzimních komunálních voleb v Praze povede architekt a náměstek primátora Petr Hlaváček, který v minulých volbách kandidoval jako nestraník za TOP 09.

Související obsah

​"S Petrem Hlaváčkem máme společné plány, jak v Praze uspět v příštích komunálních volbách a jak pomoct Pražanům v městských částech, kde se jim možná nežije tak dobře jako jinde," uvedl předseda krajského výboru hlavního města Prahy Petr Hlubuček (STAN).

Lídra kandidátky už oznámili i Piráti. Bude jím současný primátor Zdeněk Hřib. Ambici stát v čele hlavního města má i starosta Prahy 7 a lídr Prahy Sobě Jan Čižinský. Hnutí ANO zatím jméno svého kandidáta nezveřejnilo.

pv, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz