Domácí

Tři vraždy na východě Čech za necelý týden. Policisté už zadrželi podezřelé

Hned tři vraždy vyšetřují policisté ve východních Čechách. Dvě z nich se staly na Orlickoústecku a zbylá v Hradci Králové. Ve všech případech jsou už všichni podezřelí zadrženi a umístěni ve vazebních celách.

V neděli po sedmé hodině večer vyjížděli policisté se záchranáři na Pražské Předměstí v Hradci Králové k pobodanému 41letému muži. Ten ale i přes poskytnutou pomoc na místě zemřel.

"Policisté vzápětí po příjezdu zadrželi v domě podezřelého muže z útoku, kterého podrobili dechové zkoušce s výsledkem 2,1 promile alkoholu a následně ho po prvotních úkonech umístili do policejní cely. V současné době je zadržený 41letý cizinec pocházející z takzvaného třetího státu obviněn z vraždy," informovala královéhradecká policejní mluvčí Iva Kormošová.

Související obsah

Incidentu měly předcházet alkohol, hádka následná rvačka. Obviněný muž pak měl podle policistů vzít kuchyňský nůž, kterým svého krajana několikrát bodl. Při vyšetřování policisté také zjistili, že oba muži v Česku pobývali ilegálně.

"Od úterý byla na obviněného muže uvalena vazba, a pokud ho soudce uzná vinným, může ho odsoudit k trestu odnětí svobody na 10 až 18 let," dodala Kormošová.

Druhou vraždu vyšetřují od pondělí kriminalisté v Pardubickém kraji. Z té je podezřelý 65letý muž, který měl v jednom z lanškrounských bytů zavraždit 53letou ženu.

Související obsah

"Bylo zřejmé, že na její smrti měla účast jiná osoba. Policisté ještě včera zadrželi 65letého podezřelého muže, se kterým v současné době probíhají úkony trestního řízení a který je momentálně ve vazbě," přiblížila pardubická policejní mluvčí Markéta Janovská s tím, že další informace poskytne policie až na konci týdne.

V Pardubickém kraji se tak jedná už o druhý takový případ za posledních sedm dní. Z ubodání 66leté ženy, které se stalo 30. března ve Vysokém Mýtě na Orlickoústecku, je obviněn její 37letý syn. "I tento případ je stále v šetření a další podrobnosti nemohu poskytnout," informovala Janovská. Muži, který je zatím ve vazbě, hrozí až 18 let vězení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz