Krimi

Policie obvinila učitele z Teplicka z pohlavního zneužívání, hrozí mu 10 let

Policie obvinila učitele z Teplicka z pohlavního zneužívání, hrozí mu 10 let
Biskupské gymnázium v Krupce | Zdroj: Google Maps

Policie obvinila pedagoga, který vyučoval na biskupském gymnáziu v Krupce na Teplicku, z pohlavního zneužívání nezletilých. V případě prokázání viny mu hrozí vězení až na deset let. Pro TN.cz to řekl okresní státní zástupce Ondřej Langr.

Na učitele podala trestní oznámení kvůli podezření ze zneužívání nezletilých studentek přímo škola v Krupce. Reagovala na podněty, které získala 23. března. Vedení biskupského gymnázia upozornilo, že s ohledem na probíhající vyšetřování nemůže podávat ke kauze žádné bližší informace. 

Podobně se vyjádřili i vyšetřovatelé, kteří nechtěli nijak "narušit řádný průběh trestního řízení". Policie potvrdila pouze to, že vyšetřuje "mravnostní trestný čin týkající se pedagogického pracovníka z jedné škol na Teplicku". "I vzhledem k účasti nezletilých osob nebudeme podávat bližší informace," sdělila v pondělí mluvčí strážců zákona Ilona Gazdošová.

​Redakci TN.cz se podařilo ještě téhož dne zjistit, že policie začala pedagoga trestně stíhat. Podle státního zástupce Ondřeje Langra byl obviněn z pohlavního zneužívání.

Související obsah

Oběťmi měly být podle informací TN.cz nezletilé dívky. Přesný počet státní zástupce i s ohledem na poškozené odmítl komentovat. Uvedl pouze, že jich bylo několik.

V případě odsouzení mu hrozí až deset let za mřížemi. "Trestní stíhání je vedeno na svobodě, protože jsme neshledali, že by hrozilo pokračování v trestné činnosti a obviněný spolupracuje," objasnil Langr.

Škola oznámila, že "jakékoliv nestandardní chování svých zaměstnanců žádným způsobem netoleruje" a bude z něj vyvozovat i patřičné důsledky. V tomto případě pro ni budou stěžejní výsledky policejního šetření.

TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz