Počasí

Některé skiareály jsou stále otevřené. Předpověď počasí ale lyžování nepřeje

Hory na řadě míst v noci na úterý zasypal příval čerstvého sněhu. Místy ho bylo až 20 centimetrů. V provozu, také díky novému sněhu, zůstává 12 lyžařských areálů. V dalších dnech se má ale výrazně oteplit a dá se očekávat, že míst s dobrými podmínkami pro lyžování bude ubývat.

Na Klínovci v Krušných horách byly až na zataženou oblohu skvělé podmínky na lyžování. Člověk, kterému se ještě nechce odložit lyže do sklepa, se ale na sjezdovkách objeví jen občas.

"Na sjezdovkách nám leží 70 cm sněhu, do toho připadlo 10 čísel prašanu. Provoz plánujeme až do Velikonoc," prozradila Hana Hoffmannová ze Skiareálu Klínovec.

V Česku zůstává v provozu už jen 12 areálů. Nejvíc sněhu leží na Pradědu. V nižších polohách už sezónu ukončili.

Například v Telnici na Ústecku se dá lyžovat už jenom s pořádnou dávkou představivosti. Ani sníh z posledních dnů tam příliš nepomohl. "Mohli by tam jezdit na bobech, na sáňkách. Sezónu jsme ukončili 20. března," řekl Jindřich Holinger z tamního skiareálu.

Související obsah

​Na Šumavě to vlekaři zabalili úplně. Pokud by ale ještě nasněžilo, některé areály jsou připravené pustit vleky znovu. "Pokud nám vydrží do Velikonoc, tak nevylučujeme, že ještě pustíme lanovku a budeme lyžovat," navnadil lyžaře Matěj Kratochvíl ze skiareálu Lipno.

Předpověď počasí ale lyžování příliš nakloněna není. "V nejbližších dnech se bude sněžení měnit na déšť a asi tak do čtvrtka budeme očekáváme spíš teplo a teploty nad nulou nejspíš i na horách," predikuje meteorolog ČHMÚ Pavel Jůza.

Už ve středu by měly odpolední teploty dosahovat až 15 stupňů. Řidiči tak zřejmě konečně otestují plný potenciál letních pneumatik. Řada z nich už zimní sezónu stejně dávno ukončila.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz