Zahraničí

Muž naboural v Rumunsku do brány ruské ambasády. Pak se zapálil

V rumunské Bukurešti ve středu naboural muž do brány ruské ambasády. Policista následně řidiči nařídil, aby z místa okamžitě odjel. Muž však začal křičet a následně se zapálil. Kvůli tomu na místě zemřel.

Neobvyklé gesto udělal ve středu ráno muž v rumunském hlavním městě. V plné rychlosti totiž narazil do brány ruské ambasády. Podle zdrojů portálu Digi24.ro šlo o úmyslný čin.

Řidiči následně policista nařídil okamžitě z místa odjet. Místo toho na něj ale muž začal údajně křičet a poté se zapálil. Na místě zemřel.

Související obsah

Podle webu G4media.ro se nemuselo jednat o protest proti ruské agresi na Ukrajině. Řidičem měl být Bogdan Drăghici. Ten byl prezidentem sdružení TATA, které hájí práva otců. Jeho bývalá manželka jej v roce 2019 obvinila ze zneužívání vlastní dcery. Okresní soud ho v úterý odsoudil k 15 letům a čtyřem měsícům. Měl ještě příležitost se odvolat.

Podle deníku Romania Libera ale je varianta, že naboural kvůli válce možná. "Také jsem Ukrajinec! Bylo by skvělé, pokud bychom všichni byli považovaní za Ukrajince, dokud tato válka, která ohrožuje celé lidstvo, neskončí," napsal totiž ve svém posledním příspěvku na facebooku. Ruská ambasáda prohlásila, že útok je následkem protiruské hysterie. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz