Počasí

Na Česko udeří silný vítr, meteorologové varují před nebezpečím. MAPA

Na Česko udeří silný vítr, meteorologové varují před nebezpečím. MAPA
Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Česko zasáhne silný vítr, nárazy budou dosahovat rychlosti 70 kilometrů v hodině. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu pro celé území. Hrozí škody na budovách nebo úrazy kvůli uvolněným předmětům.

Ve čtvrtek už sice teploty opět vystoupají k 17 stupňům Celsia, celé Česko však bude bičovat silný vítr. Meteorologové vydali výstrahu pro všechny kraje.

Od 11 hodin platí pro Prahu, Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký, Liberecký a Královéhradecký kraj. Obyvatelé Pardubického, Olomouckého, Moravskoslezského kraje a Vysočiny mají být na pozoru od 17 hodin, v Jihomoravském a Zlínském kraji pak výstraha začíná až ve 21 hodin. Všude trvá do pátečního rána.

Výstraha před silným větrem (6. 4. 2022) Zdroj: ČHMÚ

​​"Očekává se silný jihozápadní až západní vítr s nárazy kolem 70 km/h, při přechodu studené fronty i vyšší," uvedl ČHMÚ.

Související obsah

Hrozí poškození stromů i menší škody na budovách. "Nebezpečí úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi, možné komplikace v dopravě. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky a podobně. Dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií," upřesnili meteorologové.

Podívejte se na rozhovor s Dagmar Honsovou ve vysílání TN LIVE:

 

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz