Krimi

Nepoznáte je? Lidské hyeny hasičům v Praze ukradli techniku potřebnou u nehod

Co vše jsou někteří lidé schopní odcizit, nad tím zůstává rozum stát. Ukázkovým příkladem takového hyenismu je krádež vybavení pražských hasičů. Ze stanice v Jinonicích jim v neděli zmizely věci v hodnotě stovek tisíc korun, které využívají především u dopravních nehod, při nichž je potřeba vyprostit zaklíněné lidi z vozů.

Na stanici hasičů v pražských Jinonicích se neznámí pachatelé vloupali v neděli v časných ranních hodinách. Násilím otevřeli okno v přízemí a během chvíle už prohledávali hasičské vozy v garážích.

Odnesli si odtamtud vybavení v hodnotě více než 330 tisíc korun. "Jedná se především o rozpínací kleště, pohonnou jednotku, střihač pedálů a další vybavení," uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Související obsah

​Událost potvrdili i samotní hasiči. "Někdo se nám vloupal na smíchovskou hasičskou stanici a ukradl vyprošťovací zařízení v hodnotě několika stovek tisíc korun. Používáme ho hlavně u dopravních nehod na vyproštění zraněných a zaklíněných osob," prozradili. 

Policisté v těchto dnech pracují na objasnění případu a o pomoc žádají i veřejnost. Zveřejnili proto záběry z kamer. "Nejsou kvalitní, přesto věříme, že by mohly být podezřelé osoby poznány," konstatoval Rybanský. Pokud pachatele poznáváte nebo máte jiné informace, které by pomohly objasnit případ, kontaktujte policii na lince 158.

Událost policisté vyšetřují jako krádež a poškození cizí věci. V případě dopadení a odsouzení za to pachatelům hrozí až pět let ve vězení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz