Krimi

Zásah policie na pražské škole! U studenta našli nůž

Zásah policie na pražské škole! U studenta našli nůž
Policejní zásah ve škole na Malé straně Zdroj: AKTU.cz

Policie zasahovala ve čtvrtek ráno na Základní a Střední škole Karla Herforta v Praze na Malé Straně. Mladík měl u sebe nůž, ale naštěstí se vše obešlo bez zranění. Asi dvacetiletého muže převezli do nemocnice kvůli jeho možným psychickým potížím.

V Josefské ulici učitelé zabránili další možné tragédii, když si ve čtvrtek ráno všimli asi dvacetiletého studenta, který si do školy přinesl nůž. Podle informací AKTU.cz měl mít ozbrojený mladík konflikt se svými spolužáky. Samo vedení školy Karla Herforta tedy rychle zasáhlo a vše neprodleně oznámilo policii.

"Oznámení, že má mít chlapec ve škole nůž, se ukázalo jako zcela pravdivé. Chlapec byl následně zajištěn a předán záchranné službě," sdělil mluvčí policie Jan Rybanský. Doplnil, že se vše naštěstí obešlo bez zranění.

Související obsah

"My jsme tam vyráželi kvůli psychickým potížím dvacetiletého mladíka. Toho jsme vyšetřili a zajistili a poté transportovali do nemocnice, vše se obešlo bez zranění," informovala o ranních událostech mluvčí záchranné služby Jana Poštová.

Mladý muž svým jednáním porušil školní řád. "V rámci zajištění bezpečného prostředí ve škole nosí žáci do školy pouze pomůcky potřebné k výuce. Žákům je zakázáno nosit do školy a na akce pořádané školou všechny předměty, které by mohly ohrozit zdraví a bezpečnost žáků nebo způsobit úraz," stojí ve školním řádu Základní a Střední školy Karla Herforta.

Vše se událo pouhý týden od brutálního útoku studenta střední školy v Michli, který měl svého učitele seknout do hlavy mačetou. Útočník následně uprchl oknem a pátraly po něm stovky policistů. "Podezřelému je 19 let. V době spáchání činu nebyl pod vlivem alkoholu ani drog," řekl tehdy o mladíkovi mluvčí policie Rybanský.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz