Matka

"Nechci už dál žít". Matku čtyř dětí měli v Chersonské oblasti znásilnit ruští vojáci

"Nechci už dál žít". Matku čtyř dětí měli v Chersonské oblasti znásilnit ruští vojáci
Ruští vojáci na Ukrajině (24. února 2022) Zdroj: Profimedia

Z válkou zmítané Ukrajiny přichází další a další svědectví o válečných zločinech, kterých se mají ruští vojáci dopouštět na civilním obyvatelstvu. Deník Daily Mail přinesl děsivý příběh matky čtyř dětí, kterou v jejím domově v Chersonské oblasti měli znásilnit dva ruští vojáci.

Ukrajinku Elenu (deník Daily Mail použil falešné jméno), matku čtyř dětí a porodní asistentku, měli ruští vojáci znásilnit 3. dubna v jejím domě v jižní Chersonské oblasti. Elena vypověděla, že jeden z ruských sympatizantů vojákům prozradil, že její manžel je ukrajinský voják na frontě.

Ruští vojáci Elenu potkali v obchodě, kde se začali bavit se zákazníky. Jeden z nich na ni měl ukázat a říct: "To je banderovka!". Elena obchod opustila a dostala se domů. Tam za ní ale podle jejích slov vešli dva vojáci.

"Beze slova mě přitlačili na postel. Přidržovali mě puškou a svlékali mě. Moc toho nenamluvili. Občas mi říkali ‘banderovka nebo si říkali ‘jsi na řadě. Potom ve 4 hodiny ráno odešli," popsala Elena děsivý zážitek a dodala, že už nechce žít. Podle deníku Daily Mail také přísahala, že najde člověka, který ji zradil a řekne o něm svému manželovi.

Související obsah

​Organizace La Strada, která se zabývá právem žen, na své lince obdržela oznámení o sedmi případech znásilnění. Alina Kryvoulyaková, která v organizaci působí, věří, že žen se ozve mnohem více, až jejich počáteční šok pomine.

"Můžou to být tisíce žen a mladých dívek, které byly znásilněny," uvedla Kryvoulyaková. První oznámení dle jejích slov La Strada obdržela 4. března. Týkalo se hromadného znásilnění matky a její 17leté dcery třemi muži v Chersonu. Ostatní případy oznámené organizaci byly z oblasti Kyjeva.

Ukrajinci v Chersonu byli při shromáždění rozehnáni kouřovými granáty (3/2022):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz