Krimi

Chlapce (†14) zavraždili v den narozenin. Policie obvinila podezřelého, má jít o otce

Chlapce (†14) zavraždili v den narozenin. Policie obvinila podezřelého, má jít o otce
Ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

V případu smrti školáka, který zemřel v polovině března na Klatovsku, nastal posun. Kriminalisté ve čtvrtek obvinili z vraždy 46letého muže. Podle portálu Krimi-Plzeň má jít o chlapcova otce. Ten svého syna údajně ubodal v den narozenin a pak se pokusil zabít.

Malou obcí u Nýrska na Klatovsku v úterý 15. března otřásla smrt nezletilého chlapce. Zavražděn měl být přímo v den svých 14. narozenin, podle portálu Krimi-Plzeň rukou svého otce.

"Podle našich informací měl vrah svého synka nejprve škrtit, bodat a nakonec podříznout. Po tomto hrůzném činu vrah obrátil nůž proti sobě, bodl se a poté vyskočil z okna s úmyslem se zabít," uvedl portál.

Podobně o neštěstí hovořili před novináři i spolužáci chlapce. Policisté informaci o příbuzenském vztahu odmítli komentovat. "V současné době můžeme pouze sdělit, že na místě po násilném útoku zemřelo nezletilé dítě. Podezřelého muže, který byl zraněn, si převzali do své péče zdravotníci a letecky jej transportovali do nemocničního zařízení," sdělila krátce po smrti chlapce policejní mluvčí Pavla Burešová.

Související obsah

​S ohledem na počáteční fázi vyšetřování nemohla tehdy poskytnout k případu žádné bližší informace. Hlavní podezřelý byl navíc vážně zraněný, a tak bylo nutné některé procesní úkony odložit. Zvrat nastal až nyní, necelý měsíc po smrti chlapce.

"Vrchní komisařka odboru obecné kriminality včerejšího dne zahájila trestní stíhání 46letého muže z trestného činu vraždy. A dnešního dne byl rovněž podán podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby," sdělila mluvčí TN.cz. Jestli je zadrženým mužem opravdu otec, však ani nyní nesdělila. "Tyto informace nebudu potvrzovat," upozornila.

Na místě neštěstí v březnu zasahovali i zdravotníci. Pro dítě už ale bohužel nebylo možné nic udělat. "Přivolaní záchranáři už školákovi nemohli pomoci. Přes veškerou snahu zasahujících záchranářů musel lékař konstatovat úmrtí," sdělila mluvčí záchranářů Mária Svobodová.

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz