Domácí

Zelenskyj vyzývá Evropu: Přestaňte jezdit auty a topit, pomáháte tím Rusku! ANKETA

Každý den se svět dozvídá o dalších a dalších hrůzných svědectvích z válkou zmítané Ukrajiny. Tamní prezident Volodymyr Zelenskyj v pátek vzkázal světu, že země, které nakupují ruský plyn a ropu, financují zabíjení Ukrajinců. V Česku se kvůli tomu na sociálních sítích objevují výzvy, abychom se těchto surovin vzdali. Byli byste pro to, aby Česko přestalo plyn a ropu od Ruska odebírat? Hlasujte v anketě.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pátek sdílel na svých sociálních sítích emotivní video, které zobrazuje, jak lidé v Evropské unii bezstarostně tankují pohonné hmoty, zatímco na Ukrajině se válčí a nevinní civilisté umírají v ulicích měst.

"Kupováním ruského plynu a ropy financujete zabíjení Ukrajinců. Jednejte rozhodněji," vzkázal světu Zelenskyj. "Polsko, Litva, Lotyšsko a Estonsko už odmítly financovat genocidu," dodal Zelenskyj.

​​​​Výzvy k ukončení odebírání ruského plynu se šíří i po českém internetu. Na twitteru diskuzi spustil například novinář Petr Honzejk. "Po těch posledních otřesných záběrech z Ukrajiny by si snad už všichni mohli uvědomit, že neodebírat ruský plyn pro nás není otázka života a smrti, ale jen míry pohodlí. Zato je to otázka života a smrti Ukrajinců," sdílel novinář.

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Gazdík (STAN) mu dal za pravdu. "Když o tom přesvědčíte Alenu Schillerovou a Andreje Babiše, máte u mě džbán slivovice," reagoval s nadsázkou Gazdík.

Související obsah

​Podobné stanovisko sdílí i strana TOP 09. "TOP 09 podporuje usnesení Evropského parlamentu o ukončení nákupu energetických surovin z Ruska. Uvědomujeme si, že cena za to může být obrovská, ale nic nemůže vyvážit ukončené lidské životy, které brání naše hodnoty před ruským agresorem," napsal redakci TN.cz mluvčí strany Jan Kocourek.

V diskuzi o ukončení odebírání plynu z Ruska jeden z uživatelů sdílel názor, že by klidně "byl pro", ale "milion lidí má problém vyžít z výplaty". Na jeho komentář se mu dostalo odpovědi, že "utrpení Ukrajinců stavět proti nízkopříjmovým je až nechutné".

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz