Zahraničí

Rok od úmrtí prince Philipa. Královská rodina přichystala k výročí překvapení

Rok od úmrtí prince Philipa. Královská rodina přichystala k výročí překvapení
Princ Philip | Zdroj: Profimedia

V sobotu uplynul rok od úmrtí prince Philipa. Celá královská rodina na jeho památku odhalila před týdnem pomník ve Westminsterském opatství. Nyní na královských stránkách vytvořila památeční stránku, která vypráví o jeho životě.

Britská královská rodina si v sobotu připomíná rok od úmrtí vévody z Edinburghu. Princ Philip zemřel vloni 9. dubna ve věku 99 let na hradě Windsor.

Členové královské rodiny už od konce března, kdy byl zesnulému manželovi královny Alžběty II. odhalen památník, zaplavují sociální sítě svými vzpomínkami. "Přidejte se k naší rodině a našim hostům a uctěte památku vévody z Edinburghu," vzkázali Kate s Williamem na instagramu.

U příležitosti výročí se královská rodina rozhodla na svých stránkách vytvořit vzpomínkovou část. V ní je i s fotografiemi do detailu popsán princův život a jeho práce.

Související obsah

"Vévoda z Edinburghu byl milujícím manželem a oddaným otcem a dědečkem. Díky dlouhému a šťastnému manželství se královna a vévoda z Edinburghu navzájem podporovali během mnoha let královských povinností a společné výchovy rodiny," vzpomíná rodina.

Podle královského experta Phila Dampiera je královna Alžběta II. silná žena. "Vyrovnání se se smrtí svého manžela, se sexuálním skandálem prince Andrewa a vylomeninami Harryho a Meghan ukazují, jak mimořádná žena to je. Způsobem, jakým se vyrovnala s touto ztrátou, královna prokázala úžasnou vnitřní sílu, vyrovnanost a odvahu," uvedl Dampier pro deník Daily Mail.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený The Royal Family (@theroyalfamily)

Philip se narodil 10. června 1921 do řecké a dánské královské rodiny. Ve svých 18 letech vstoupil do Britského královského námořnictva, ve kterém sloužil i během druhé světové války. S královnou Alžbětou se poprvé setkal v roce 1934, v roce 1947 se s ní oženil. Během svého života byl mecenášem, prezidentem nebo členem u více jak 780 organizací.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz