Válka na Ukrajině

Další masový hrob. V osvobozené vesnici Buzova se našly desítky mrtvých civilistů

Další masový hrob. V osvobozené vesnici Buzova se našly desítky mrtvých civilistů
Ilustrační snímek | Zdroj: Profimedia

V osvobozené vesnici Buzova u Kyjeva objevili masový hrob s desítkami mrtvých civilistů. Ukrajinské televizi to v rozhovoru řekl zástupce komunity Dmytrivka, do níž vesnice patří, Taras Didyč. O rozhovoru informoval na sociální síti Telegram poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Geraščenko.

Masový hrob ve vesnici Buzova je podle Didyče umístěn v příkopu poblíž čerpací stanice mezi vesnicemi Mila a Mechta. Najít se tam měly desítky umučených a zabitých obyvatel ruskými okupanty, cituje Didyče Geraščenko na telegramu.

Související obsah

Na místě se také mělo nalézt asi deset rozstřílených civilních aut. Podle svědka, kterému se podařilo uprchnout, měla ruská armáda na vozidla střílet a čekat, až explodují. Ruská armáda vesnici okupovala několik týdnů.

Buzova se nachází necelých třicet kilometrů od města Buča, ze kterého od jeho osvobození přichází další a další svědectví o zvěrstvech, které tam na civilním obyvatelstvu měla páchat ruská armáda. I v Buči se našel masový hrob, zavražděno tam mělo být několik stovek civilistů.

Děsivé příběhy z Buči. Satelitní snímky odhalily u kostela masový hrob:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz