Domácí

VÝSTRAHA: Meteorologové varují před mrazem. Může poškodit ovocné stromy

VÝSTRAHA: Meteorologové varují před mrazem. Může poškodit ovocné stromy
Ilustrační snímek Zdroj: Profimedia

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal novou výstrahu. Meteorologové od nedělní noci do úterního rána očekávají mráz. Varují především před poškozením květů kvetoucích ovocných stromů, jako jsou meruňky, broskvoně a slivoně.

Výstraha před mrazem ve vegetačním období platí pro všechny kraje pro oblasti do 400 metrů nad mořem a platí od neděle 23:00 do úterý 9:00. "Po přední straně tlakové výše, která se bude přesouvat přes západní a střední Evropu k východu, k nám proudí studený vzduch od severozápadu," vysvětlili situaci meteorologové.

Související obsah

​Květy ovocných stromů by mráz mohl poškodit. Meteorologové proto doporučují "použití ochranných přípravků proti promrznutí nebo klasické metody ošetření, jako je lehký postřik/orosování porostů drobnými vodními kapičkami v období záporných teplot (zpravidla před východem Slunce)".

Dále je dle Českého meteorologického ústavu možné použít "metodu dýmování/zakuřování spalováním vlhkého rostlinného odpadu v bezprostřední blízkosti stromů". V ohrožení jsou podle meteorologů především meruňky, broskvoně a slivoně.

Výstraha je platná pro tyto oblasti:

Výstraha před mrazíky Zdroj: Český hydrometeorologický ústav
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz